Toto sme my...

 

Sme kolektív mladých tréneriek, ktoré sa aktívne venovali modernej gymnastike a show dance. Dnes už svoje nazbierané skúsenosti posúvame ďalej našim malým i väčším zverenkyniam. Kamarátsky prístup a spolupráca medzi deťmi, trénerkami, rodičmi a vedením je to, čo nás odlišuje od iných klubov. Napredujeme všetci spoločne - ako deti tak aj trénerky... 

 

Moderné gymnastky môžu svoju zostavu predvádzať ako jednotlivkyne alebo v spoločných skladbách, kde súčasne cvičí pätica gymnastiek. V poslednom období si získava obľubu aj cvičenie vo dvojici prípadne trojici. Kým súťaže jednotlivkýň prebiehajú predovšetkým počas jarných mesiacov, v jesennom období dominujú spoločné skladby. Naše pretekárky sa zapájajú do všetkých týchto súťaží. Každoročne tak vytvárame niekoľko zostáv jednotlivkýň, dvojíc a trojíc, spoločných skladieb.

 

Show dance je výrazový tanec, ktorého hlavnou odlišnosťou od ostatných tancov je stvárňovanie istého deja. Tanečníkovou dôležitou úlohou je priblížiť porote a divákom myšlienku, emócie a príbeh, ktorý sa rozhodol tanečne spracovať. V show dance využívame množstvo tanečných štýlov a techník, dokonca aj akrobaciu. Podľa počtu tanečníkov pohybujúcich sa v súlade s hudbou poznáme sólové choreografie, duá, skupiny (3-7 tanečníkov) a formácie (8-24 tanečníkov). Našou obľubou sú predovšetkým formácie, kde všetci spoločne ťahajú za jeden koniec... jeden veľký kolektív - jedna veľká choreografia.